Avaleht Meestele GRAN TURISMO! Eestisse saabus üle 50 luksusauto
GRAN TURISMO! Eestisse saabus üle 50 luksusauto

GRAN TURISMO! Eestisse saabus üle 50 luksusauto

Foto: Raul Mee
Foto: Raul Mee

Kolmapäeval saabusid Põhjamaadest Eestisse üle 50 luksusliku sportauto, mille kogumaksumus ulatub 10 miljoni euroni ning summaarne võimsus ületab 30 000 hobujõudu. Kõige kallim neist, MacLaren 675LT, maksab ligi 430 000 eurot.

Superautode omanike ürituste sari Gran Turismo väisab Eestit juba viiendat aastat. Skandinaaviast pärit superautode omanikud, kelle garaažides seisavad Lamborghinid, Bentleyd, McLarenid, Lotused, Ferrarid ja teised luksuslikud sportautod, saabusid oma uhkete sõiduriistadega täna Tallinna ning pärastlõunal hakkas superautode korteež liikuma Pärnusse. Eestisse saabuvate superautode summaarne võimsus ületab 30 000 hobujõudu ehk 22 400 kilovatti.

“Gran Turismo Baltica tähistab tänavu viiendat aastapäeva ning tegemist on väikese juubeliga. Superautode entusiastid, olgu nad ükskõik kui väga rikkad või olulised inimesed, näitavad hea meelega oma masinaid publikule, suhtlevad vabalt huvilistega, lasevad rõõmsalt nii autodest kui ka endast pilte teha ning lubavad autode sisse piiluda,” ütles Gran Turismo ürituse Eesti patroon, OlyBeti tegevdirektor Veiko Krünberg.

Foto: Raul Mee
Foto: Raul Mee

Krünbergi sõnul on sellises mastaabis luksus- ja muskelautode esitlus Tallinnas ja Pärnus harukordne võimalus tutvuda maailma autotööstuse tippkunstiga. “Võime öelda, et selliste autode eksponeerimine Tallinnas ja Pärnus on tippklassi autosõu,” lisas Krünberg.

Enamus superautosid saabusid Tallinnasse kolmapäeva hommikul Stockholmi laevaga ning rivistusid Hiltoni hotelli ette, jäädes sinna umbes pooleteistkümneks tunniks – Tallinna üritust aitas korraldada OlyBet. Pärast autode demonstreerimist pealinna publikule suundusid 70 superautot Pärnusse, kuhu jäädakse 31. juulini.

Foto: Raul Mee
Foto: Raul Mee

Gran Turismo korraldaja Peter Ternströmi sõnul on Audru ringrada paljude arvates parim viimasel ajal Euroopasse lisandunud võidusõiduring. “Rada on fantastilise ülesehitusega ning pakub sõitjatele väga palju tehnilisi lõike. Audrus sõita on nii äge, et kõik teised Skandinaavia ringrajad tuhmuvad sellega võrreldes. Pärnu linn on aga sama hea suvine sihtkoht nagu Visby või Sopot,” selgitas Ternström, miks Gran Turismo korraldab oma üritusi Pärnus juba viiendat aastat.

“Peatume linna parimas rannakohas – Ranna Hotellis ja kui meie enam kui 50 superautot on hotelli ette parkinud, teab terve linn, et oleme kohal!” lisas Peter Ternström ning kutsus Pärnu elanikke ja külalisi kindlasti autosid vaatama. Kuigi päevasel ajal kihutavad superautod Audru ringrajal, rivistuvad nad õhtuti Ranna Hotelli parklas.

Gran Turismo on superautode omanikele loodud ürituste sari, mille raames korraldatakse erinevates riikides sõiduretki ning külastatakse Euroopa parimaid ringradu. Grand Turismo liikumine tähistab tänavu oma kümnendat aastapäeva.

VAATA GALERIID!
Fotod: Raul Mee